אינטרנט 2 » דיני אינטרנט » דיני אינטרנט - צנזורה ומעמד רשת האינטרנט

גוגל וצנזורה ברשת האינטרנט - מה אתם חושבים?

חוקי אינטרנט – אינטרנט בשירות זכות הציבור לדעת

בשנים האחרונות האינטרנט חיזק את אחיזתו בכל הנוגע לדיווחי חדשות ומלבד אתרי החדשות שאינם קשורים לעיתונות הדפוס, לרוב העיתונים הגדולים, כיום יש אתר אינטרנט בו מפורסמות הכתבות השונות מהעיתון. כמו בכל תחום משפט באינטרנט, גם כאן קיימות מחלוקות רבות הנוגעות למעמדו של אתר חדשות באינטרנט ככלי תקשורת, מעמד עורכיו וכתביו, זכויותיהם וחובותיהם. במאמר זה, נביא בפניכם סוגיה מעניינת הנוגעת לנושא תקשורת באינטרנט.

בכדי להבין את גודל האבסורד, הניחו את החוקים באינטרנט לרגע בצד ודמיינו עולם בו כל עיתוני הדפוס אינם, למעט עיתון אחד, שמדווח לקוראיו בהתאם להחלטות העורכים והמו"לים של העיתון. עיתון זה אינו מתחרה בשום כלי תקשורת אחר, הוא מהווה את נתיב המידע הבלעדי עבור הציבור וכל החלטה הנוגעת לנושאים המסוקרים בעיתון, או אופי הסיקור, תתקבל במערכת העיתון בצורה חופשית ולא תושפע מתחרות בין כלי תקשורת ומחויבות לדווח על כל נושא בעל עניין לציבור.

למה? כי לאותו עיתון, ההחלטה הבלעדית בדבר נושאים בעלי עניין לציבור והחלטה זו אינה מחויבת לשום אינטרס ציבורי. מצב זה יהיה אבסורדי מאין כמותו ומנוגד לחלוטין לעקרונותיה של תקשורת בריאה ותקינה. אולם, לענקית האינטרנט Google, מונופול בתחום החיפוש באינטרנט ועל תחום זה נימנה גם תחום חיפושי חדשות אינטרנט.

גוגל צנזרה אתר חדשות שחשף שחיתויות באו"ם

בכתבה שפורסמה בעיתון ובאתר חדשות באינטרנט The Marker, מגולל נמרוד הלפרן את סיפורו של אתר החדשות Innercitypress שחשף שחיתויות באו"ם ולאחר מכן צונזר והוסר מתוצאות החיפוש של גוגל בחיפושי חדשות.

כאמור, לגוגל מונופול בתחום חיפושי אינטרנט וחיפושי חדשות באינטרנט, השירות של גוגל בתחום חיפושי החדשות נקרא Google News ומספק לגולשים סקירה של חדשות בנושאים שונים מכל אתרי החדשות שסורק מנוע חיפוש החדשות של גוגל.

חדשות האתר אינר סיטי נכללו בתוצאות החיפוש של גוגל ניוז מיום הקמתו, לפני כשנתיים. בעבר, במספר אירועים נפרדים, פורסמו באתר תחקירים עיתונאיים שחשפו מידע על פעילות לא חוקית ושחיתויות במוסדות האו"ם. ניתן להתווכח על הכל, אך ללא ספק לאתר החדשות הזה יש ערך רב בכל הנוגע לזכות הציבור לדעת.

זכות זו אינה עומדת בראש ענייניה של ענקית האינטרנט, אשר לאחרונה, החליטה במפתיע להסיר את אתר החדשות מתוצאות החיפוש של גוגל ניוז. לטענתה, כפי שעולה מכתבתו של הלפרן, ההחלטה התקבלה על רקע תלונות של משתמשים. אולם טענה זו לא מניחה את דעתם של המבקרים הרבים, המעלים תהיות רבות בעניין מחויבותה של גוגל לעמוד מאחורי המוטו שהציבה – "לא לעשות כל רע".

בגוגל מסבירים כי אתרי החדשות הנכללים בתוצאות החיפוש של גוגל ניוז, נבדקים על ידי החברה באופן תדיר ובמטרה לספק לגולשים את חווית הגלישה הטובה ביותר. אתר החדשות שצונזר, כפי שמסבירים בגוגל, לא עמד בסטנדרטים של חווית הגלישה שגוגל שואפת להציע ולכן הוסר מתוצאות החיפוש.

מטבע הדברים, עולה השאלה – איזו חווית גלישה היא חווית גלישה איכותית כאשר מדובר בשירות שמטרתו לענות על צורך הגולשים להתעדכן בחדשות ובנושאים בעלי עניין ציבורי וכיצד יתכן שאתר החדשות שחשף פרשיות כה חשובות, אינו עומד בסטנדרטים אלו.

גוגל מסרבת להתחייב שלא תפעיל צנזורה

החלטתה של גוגל, להסיר את אתר החדשות מתוצאות החיפוש נפלה על רקע ביקורות שהעלה אחד מחברי המערכת של האתר, כנגד ענקית האינטרנט, כשזו סירבה להתחייב כי לא תפעיל צנזורה ולא תנהל מדיניות פוגענית לזכויות אדם. אין כמובן סיבות מוצקות להניח שקיים קשר סיבתי בין שני האירועים, אך עולות תהיות רבות הנוגעות לאופן בו מוסבר הצנזור.

בכתבתו של הלפרן, מצוטטת התייחסותה של ביאה אדוארדס, בכירה בתוכנית הבין לאומית GAP, להגנת עובדי ממשל שחושפים שחיתויות. לדבריה, התהייה, מי התלונן לגבי הסיקור באתר אינר סיטי פרס, הנה תהייה בלתי נמנעת – בהתחשב בכך שהאתר חושף שחיתויות ואי סדרים בהתנהלות גורמים שונים באו"ם. לדבריה, לא קשה לנחש מי אחראי לתלונות. 

כניעה לתכתיבי צנזורה של גורמים שלטוניים

טענות אלו, מועלות כנגד ענקית החיפוש באינטרנט לא לראשונה. לפני כשנתיים, הושקה למנוע החיפוש גרסה סינית ובה מצונזרים ביטויי מפתח שמובילים לדפי אינטרנט אשר אינם תואמים את עמדתו של השלטון הסיני. כך לדוגמא, חיפוש תחת ביטויי חיפוש כמו "כיכר טיאננמן", או "פאלון גונג", יניב עמוד שמודיע כי אין אתרים שעוסקים בנושא.

שיתוף פעולה מצד כלי תקשורת שונים עם גורמי ממשל מוכר לכולנו ולא אחת כלי תקשורת נכנעים לתכתיבי הצנזורה השונים, בכדי להבטיח חופש פעולה בתחומים אחרים. אולם, כאשר מדובר בנתיב המידע העיקרי של הגולשים ברשת האינטרנט בכל העולם, התנהלות כזו מצד חברה בעלת מונופול כמו זה של גוגל יוצרת לא מעט סוגיות בעייתיות.

גוגל היא חברה מסחרית, שמטבע הדברים מעוניינת להבטיח את פעילותה ורווחיה בשוק המקומי בתחום חיפוש ופרסום מקוון ובשם אינטרס זה, מתכופפת בפני תכתיבי הצנזורה של השלטון המקומי.

דיני רשת – הטכנולוגיה תמיד מקדימה את הפסיקה

בעולם המשפטי, בתחום חוקי אינטרנט, טרם נידונו סוגיות מעין אלו וקיים בהן קושי רב. כאשר מחד, מונחת על הכף זכות הציבור לדעת וכן עיקרון ניטרליות הרשת ומנגד, זכויותיה של חברה מסחרית לשתף פעולה עם גורמים שונים ועם גורמים אחרים לא.

שאלות רבות, כמו חובתה של גוגל לתת דין וחשבון בטרם הסרת אתרים מתוצאות החיפוש, עולות לרוב, מטבע היותה מונופול בתחום החיפוש ונתיב המידע העיקרי באינטרנט. בדומה לתחומים נוספים בתחום דיני אינטרנט, גם כאן, הטכנולוגיה והתפתחות האפשרויות הגלומות ברשת האינטרנט, מקדימות את הסדרת הסוגיות השונות בפסיקה ובחקיקה.

אולם, ההיסטוריה של האינטרנט מלמדת כי סוגיות מעין אלו, עם הזמן זוכות להכרעה משפטית והסוגיה שהעלינו בפניכם כאן, היא ללא ספק נושא מדאיג הנוגע למעמדו של האינטרנט ככלי תקשורת שהולך ומתחזק.

חוקי אינטרנט - מונופול בתחום הפרסום המקוון

דוגמא נוספת לכך שסוגיות ומחלוקות שונות הנולדות עקב התפתחות רשת האינטרנט זוכות להכרעה משפטית רק לאחר זמן ממושך, היא תחום האדסנס. תחום החיפוש הוא רק חלק מצומצם מאוד מהפעילות שמניבה לגוגל רווחים, 99% מרווחי החברה, לפי הדו"ח השנתי של גוגל לשנת 2007, מקורם בפרסום המקוון. ענקית האינטרנט שולטת בתחום זה ביד רמה ובמסגרת פעילותה מפעילה תוכנית שותפים הנקראת גוגל אדסנס, עליה ניתן לקרוא בהרחבה כאן: פרסום מקוון.

הרעיון המרכזי של תוכנית שותפים זו, הוא שגוגל אינה מגבילה את שטחי הפרסום אל דפי מנוע החיפוש ואת המודעות של לקוחותיה, המפרסמים, היא מציבה בעמודי אינטרנט שונים, העוסקים בתכנים משיקים. לבעלי האתרים, שבעמודיהם מתפרסמות המודעות, גוגל מציעה רווח כספי עבור כל קליק על המודעות באתר.

בעלי אתרים רבים, טוענים שגוגל מתנהלת כמונופול בתחום זה ושלולא הייתה מונופול, לא הייתה מעלה בדעתה לנהוג כך. לטענותיהם, חשבונות גוגל אדסנס של האתרים שבבעלותם נפסלים לאחר זמן רב בו פועל החשבון ולאחר שגולשים רבים כבר הקישו על המודעות וזיכו את בעל האתר בתשלום המובטח לו. פסילת החשבון, פוסלת גם את הזכאות.

כך ביום בהיר אחד, מקבלים בעלי האתרים הודעה על מציאת פעילות בלתי חוקית בחשבון ופסילתו. בחלק מהמקרים, לא חל שום שינוי בפעילות החשבון, בין יום פתיחתו ואישורו על ידי גוגל, לבין יום פסילתו.

בניסיון להבין את שורש הבעיה, פונים בעלי האתרים אל גוגל, אך את המענה לפנייתם הם מקבלים לרוב באמצעות הודעה מוכנה מראש, הנשלחת באופן ממוחשב ומסבירה כי כזוהי ההחלטה שהתקבלה בחברה. קשה לחשוב על חברת פרסום נוספת שתנהג כך בלקוחותיה.
Bookmark and Shareחדשות אחרונות
-לדעת יותר על טיפול משפחתי יעיל לחיי משפחה טובים יותר!
-נשירת שיער ועישון סיגריות - מה הקשר אם בכלל...
-מודיעין עסקי ותחרותי - מידע עסקי במרחק לחיצה מכאן...
-על זוגיות ובלעדיה - למה כל כך הרבה אנשים חיים לבד?
-סחר הוגן Fair Trade - למען כלכלה הוגנת
-עייפות - המדריך המלא למי שחש עייפות כרונית ובכלל
-ראש פינה מחכה לך - צימרים אטרקציות והרבה חופש
-הסכם ממון מהו ומי צריך אותו?
-טיולי זריחה מאוחרים - מסלולי טיול לכיוון הזריחה
-יש לי יום יום ספא יש לי ספא יום יום
-כלבים גזעיים? חתולים גזעיים? איך יודעים מי גזעי באמת?
-נווה אטי"ב - שלג חרמון חופש ושקט בצפון הקר
-פרסום ממומן באינטרנט בכלל ובגוגל בפרט CPC או CPM
-לימודי אנגלית באינטרנט - Do You Speak English?
-סקי בחרמון - חוויה חורפית באתר החרמון
-פסטיבל דרום אדום בנגב - כל המידע באינטרנט
-רשלנות רפואית בטיפול בקשישים ובני גיל הזהב
-גיל הזהב - פסיכוגריאטריה ועולם האינטרנט
-צימרים ברגע האחרון מוצאים רק באינטרנט
-דיו טונרים וכל מה שצריך למדפסת - הכל באינטרנט
-דמיון שעשוי להפוך למציאות - רעידת אדמה בישראל
-הוצאה לאור בצעדים פשוטים - הדרך לצאת מהמגירה
-קושי באורגזמה או העדר אורגזמה
-שפיכה מוקדמת Ejaculatio praecox הפרעה בתפקוד המיני
-הפרעות בעוררות מינית – זקפה או סיכוך
-ירידה בחשק המיני אצל גברים / נשים
-נפגעת בתאונה? פיצויים לנפגעי תאונות דרכים בישראל
-פרסום באינטרנט פשוט יותר טוב מכל שיטת פרסום אחרת
-תיירות כפרית בישראל - איפה, מי, למה וכמה
-המלצות אינטרנט 2 על צימרים בנגב
-דפדפנים - הצד הוירטואלי של המכונה
-מצלמות אינטרנט - כל מה שצריך לדעת
-מדיה חברתית - המהפכה החברתית החדשה
-טוויטר - המיקרובלוגינג הפופולרי בעולם!
-קינדל של אמזון - ספר אלקטרוני Amazon Kindle
-צימרים בקיבוצים - חופשה משפחתית בקיבוץ זה נופש ישראלי
-שוקולד באינטרנט – דוגמה להתפתחות המדיום האינטרנטי ככלי שיווק בישראל
-לימודי תעודה – מידע על לימודי מקצוע, קורסים מקצועיים
-לימודי ניהול לתואר ראשון - מכללה או אוניברסיטה?
-דם טבורי מציל חיים - שימור דם טבורי בישראל
-מבחן פסיכומטרי - מיתוסים על לימודי פסיכומטרי
-Link Building Services - Link Building Packages
-אזכורים שליליים באינטרנט - מחיקת אזכורים שליליים בגוגל
-אלבום תמונות של קדידי - תמונה מגיל 3 וקצת
-ניהול תיקי השקעות באינטרנט - מגמה חדשה בשוק ההון
-תביעות נגד גוגל - מי תובע את גוגל
-תוכן סלולרי - הורדת תוכן למכשיר סלולארי
-רדיו באינטרנט - שידורי רדיו אונליין באתרי אינטרנט
-תגי מטא וחשיבותם בפעילות קידום אתרים
-משחקי מחשב - משחקים במחשב שלך
-שידורי ערוץ 10 באינטרנט - ערוץ 10 אונליין
-טלוויזיה ישראלית באינטרנט - שידורי טלויזיה באינטרנט
-חסכון בחשמל כי חשוב לחסוך חשמל
-איפה לומדים קידום אתרים - לימודי קידום אתר
-streaming - וידאו לאתרי אינטרנט בטכנולוגיית סטרימינג
-החוק למניעת קבלת דואר זבל באינטרנט
-גאדגטים - עולם הגאדגט באינטרנט
-קורס קידום אתרים - לימודי קידום באינטרנט
-קניית דומיין ישראלי - רישום דומיין ישראלי חדש
-מתנות באינטרנט - רכישה דרך אתרי מתנות
-שש בש באינטרנט - משחקים אונליין
-גניבת זהות - כיצד להתגונן מפני פישינג באינטרנט
-חדשות ערוץ 2 באינטרנט - מקו, רשת וקשת
-תקנון שימוש באתרי אינטרנט - תקנונים להגנת זכויות יוצרים
-עיצוב אתרים באינטרנט - עיצוב אתר שיווקי
-פרסום בגוגל - ככה לא בונים קמפיין!
-אחסון אתרים - מידע על הוסטינג, חבילות איחסון אתרים איכותיות
-קורס פסיכומטרי, לימודים, תרגול והכנה לבחינה פסיכומטרית
-אתרים גזעניים באינטרנט - היכן עובר הגבול?
-מידע באתרי אינטרנט על שערים חשמליים
-חדשות מחלקה ראשונה בעיצוב חדש - חדשות 1 במקום NFC
-לימודי אינטרנט - מסלול חדש של אוניברסיטת תל אביב
-אימון לחיים - יצירת איזון ושביעות רצון בכל תחום
-כרום, הדפדפן החדש של גוגל - לטוב ולרע
-חדשות ערוץ 2 משיקים אתר אינטרנט חדש
-גיל הזהב - היכרויות, שירותים פסיכולוגיים, פסיכוגריאטריה ומידע באינטרנט
-חיפוש צימרים באינטרנט - תיירות ונופש בישראל
-רבנות - מידע באינטרנט על הליך הרישום לפני נישואין
-פרסום באינטרנט - כל מה שרצית לדעת ואיך לפרסם
-האח הגדול - ריאלטי עם רייטינג מוביל ומתכון מנצח
-העתקת תוכן באינטרנט - עוד זכויות יוצרים - עורך דין לשרותך
-מידע על שמאי מקרקעין באתרי אינטרנט
-ביטוח אונליין - רכישת פוליסת ביטוח באינטרנט
-אינטרנט מהיר - איך לבחור ספק אינטרנט מהיר
-שומר שבת באתר אינטרנט - אתרים שומרי שבת באינטרנט
-קידום אתר - כמה זמן זה לוקח?
-מכירות באינטרנט - שיש למטבחים, מדרגות שיש
-מידע באינטרנט - פירזול, אחסון, עיצוב, רהיטי אלומיניום ועוד...
-האם גוגל קורס? גוגל לא עובד בגלישה עם פיירפוקס
-מדריך אתרים - גני אירועים לחתונה המושלמת
-מקושרים - וואלה רוכשת שליש מהמיזם
-עו"ד רשלנות רפואית - עוד מדריך בחירת עורך דין
-יחסי ציבור באינטרנט - כלים שימושיים
-דרושים – 85 אחוז מהמודעות מתפרסמות ברשת האינטרנט
-דיאטה אונליין – דיאטות וטיפים - הרזיה באינטרנט
-קידום עסקים באינטרנט - כל אחד יכול!
-טיפוח פרחים - לקט טיפים ועצות מאתרי אינטרנט מובילים
-מסחר אלקטרוני - כל מה שחשוב לדעת על מכירות באינטרנט
-טיולי טרקטורונים - מסלולי טיולים באינטרנט ומידע למטייל
-פסיכולוג וירטואלי - תמיכה באינטרנט
-מידע על לימודי משפטים באינטרנט - תואר ראשון במשפטים
-קידום אתרים אפקטיבי - החלפת קישורים
-בית חכם - שליטה דרך האינטרנט
-פרסום עסקים באינטרנט - המדריך המלא
-סינון אתרים - חסימת תכנים מזיקים באינטרנט
-מידע על מלגות לימודי הנדסה ומסלולי לימוד
-בניית אתרים בפלאש - לא הכל אבוד...
-טיפים לקידום אתרים - בנייה, אחסון ואפיון האתר
-קידום אתרים - לכידת קישורים טבעיים
-אימון אישי לקריירה - הדרך שלך להצליח בכל עבודה
-בניית אתרים חינם בתוך אינדקס עסקים
-עבודה בחו"ל - חפשו באינטרנט
-בתי השקעות באינטרנט - בחירת בית השקעות
-תוכניות שותפים - איך לעשות כסף באינטרנט?
-קידום אתרים אפקטיבי - בניית עמודי נחיתה איכותיים
-אינטרנט אלחוטי חינם - נקודות חמות
-עיתונות כלכלית באינטרנט - כלכלה ועסקים
-מהו בלוג ואיך בונים בלוגים?
-התחזות באינטרנט - 40 חודשי מאסר
-חוק סינון אתרים - משפט פומבי
-משפט פומבי לחוק צנזורה באינטרנט
-חדשות אינטרנט - מניית יאהו בירידה
-מנוע חיפוש תמונות חדש - הסוף לתגיות
-חדשות אינטרנט - מיקרוסופט ממשיכה לשקול השתלטות על יאהו
-עידוד אנורקסיה באינטרנט - חוק חדש בצרפת
-סרטים באינטרנט - VOD של ערוץ זולה
-דנקנר מתעניין ברכישת HOT
-פייסבוק - האם זו תחילתו של הסוף?
-דיני אינטרנט - זכויות יוצרים באינטרנט
-ועידת האינטרנט של TheMarker
-פשעים באינטרנט - כיצד מתבצעות הונאות באינטרנט?
-חדשות אינטרנט - מוזיאון ישראל משיק אתר חדש
-סקייפ - גוגל במגעים לרכישת השירות
-פייסבוק - מה עם פרטיות גולשים?
-חדשות אינטרנט - דירוג ספקיות אינטרנט
-פלאפון בשיתופי פעולה בתחומי אינטרנט
-הישרדות באינטרנט - הריאלטי עולה מדרגה
-בזק - שוק התקשורת הישראלי
-חדשות אינטרנט - חוק מניעת דואר זבל
-מדריך שימוש בגוגל - לכו חפשו...
-גולשי אינטרנט לפי מגזרים, גילאים ומגדרים
-דו"ח גרונאו - בזק תאפשר למתחרים שימוש בתשתית שלה
-מהירות אינטרנט באירופה, לעומת ישראל
-טלוויזיה באינטרנט - תקשורת 2008
-חדשות אינטרנט - אתרים מובילים לחודש פברואר
-חדשות אינטרנט - HOT תהפוך לספקית אינטרנט
-קיבולת התעבורה באינטרנט לא עומדת בקצב השימוש
-חדשות אינטרנט - כתב אישום נגד בלוגר
-חדשות אינטרנט - מכירת סמים באינטרנט
-פרסום באינטרנט - הנפקה של סטארט אפ ישראלי
-שיתוף קבצים - וידאו באינטרנט
-פדופיליה באינטרנט - עבירות מין באמצעות מחשב
-זכויות יוצרים באינטרנט - צו מניעה לאתר ישראלי
-ooVoo - שיחות וידאו באינטרנט, מפיקה ריאלטי עם סוכנות יולי
-שיתוף קבצים - אתרי שיתוף קבצים מובילים
-חוברות פורנו לח"כ שתמכו בחוק צנזורה באינטרנט
-חדשות אינטרנט - רשת אינטרנט חלופית
-חדשות אינטרנט - פייסבוק, חשיפת מידע בטחוני
-חוק צנזורה באינטרנט - עבר בקריאה ראשונה
-חדשות אינטרנט - השוואה בין ספקי אינטרנט מהיר
-דיני אינטרנט - סימנים מסחריים באינטרנט
-חדשות אינטרנט - היקף הרכישות באתרי מסחר אלקטרוני
-חדשות אינטרנט - מהלך חדש של גוגל, פרסומות וידאו
-פרטיות גולשים באינטרנט - גוגל יודעים הכל
-חדשות אינטרנט - עמודי אינטרנט זדוניים
-חדשות אינטרנט - האקרים של RBN דורשים פרוטקשן
-דיני אינטרנט - צנזורה ומעמד רשת האינטרנט
-חדשות אינטרנט - אינטרנט במגזר הערבי, לעומת המגזר היהודי
-חדשות אינטרנט - הדו"ח השנתי של גוגל
-עוזר אינטרנט אישי - פיתוח ישראלי
-חדשות אינטרנט - רון קופמן בשעשועון שיחות וידיאו באינטרנט
-אינטרנט לחרדים, מה חושב הנוער?
-אינטרנט בישראל - היקף חשיפה לחודש ינואר 2008
-אלבום תמונות של קדידי באינטרנט - מיהו קדידי
-שעשועון אינטרנט חדש לסדרה "בובות"
-חדשות אינטרנט - אינטרנט לגיל הזהב
-דיני אינטרנט - לשון הרע, טוקבקים
-Smile 012: אינטרנט זהב וקווי זהב מתמזגות למותג חדש
-Yahoo Live - שירות Blogtv חדש של יאהו
-יאהו תדחה את הצעת הרכש של מיקרוסופט
-תוכנות ריגול - משפט באינטרנט
-זעזועים בעולם האינטרנט: יאהו - גוגל - מיקרוסופט
-לקוחות יס יקבלו אינטרנט, בלי קו טלפון של בזק
-משבר בבנקים הוירטואליים של סקנד לייף
-גוגל זועמת על הצעת הרכש של מיקרוסופט ליאהו
-NFC יפרסמו כתובות IP של טוקבקיסטים
-מיקרוסופט מציעה לרכוש את יאהו ב - 44 מיליארד
-חיבור אינטרנט - אינטרנט 2 הישראלי מציג את המדריך המלא
-חדשות אינטרנט - תוכנת מסרים ICQ6 בעברית
-בועת האינטרנט - תודעה וירטואלית
-הערוץ הישראלי באינטרנט
-חדש ברשת: מילון אינטרנט אנגלי - עברי ועברי - אנגלי
-משפט באינטרנט - נייטרליות הרשת וחוקי אינטרנט
-שיחות וידאו חינם - סיסקו מביאה את oovoo לישראל
-אינטרנט 2 הישראלי - היסטוריה של האינטרנט
-כנס אינטרנט 2008
-2007 - אילו אתרים נמצאים בצמרת הישראלית?
-וואלה - יאהו שיתוף פעולה בישראל
-אינטרנט 2 בישראל - עובדים בגוגל ישראל ובכלל
-Internet 2 in Israel - מוצרים רפואיים, תרופות באינטרנט
-Internet 2 in Israel - מידע רפואי באינטרנט
-גוגל פלוס
-ביטוח רפואי או ביטוח בריאות
-פסוריאזיס או ספחת
-ניהול תדמית בפייסבוק לעסקים
-רפואת שיניים
-ניתוחים Surgery or operation
-תרופות נגד דיכאון Antidepressants
-הפרעות מצב רוח בילדים ונוער
-הפרעה דו קוטבית - מאניה דיפרסיה
-הנהלת חשבונות באינטרנט
-איך מטפלים בדיכאון?
-סוגי דיכאון - מג'ורי מינורי פסיכוטי ודיסתימה
-מה קורה לגוף בדיכאון
-רפואה אלטרנטיבית משלימה
-לימודי תקשורת חזותית
-לימודי אדריכלות נוף
-לימודי אדריכלות ועיצוב פנים
-לימודי עיצוב תעשייתי
-לימודי הנדסת טכנולוגיות מים
-לימודי הנדסת קירור ומיזוג אוויר
-לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה
-לימודי הנדסה אזרחית
-לימודי הנדסת כימיה תרופתית
-לימודי הנדסת מכונות
-לימודי הנדסת תעשייה וניהול
-לימודי הנדסת אלקטרוניקה
-לימודי הנדסת חשמל
-לימודי הנדסה
-לימודי הנדסת תוכנה
-טיפול באוסטיאופורוזיס - הדרך לטפל במחלה
-אוסטיאופורוזיס - עובדות על המחלה
-סבוריאה והעור שלכם
-רשלנות רפואית בבדיקת עיניים
-היפנוזה
-מה גורם לדיכאון?
-בעיות פוריות אצל נשים
-נתונים על דיכאון - סטטיסטיקה
-דיכאון או הפרעות מצב רוח
-גוגל בכל פינה
-התקרחות גברים בישראל
-הרנסאנס האיסלאמי
-מחלות לב וכלי דם
-בזק בינלאומי שירותי טלפון מבוסס אינטרנט
-מחלת הסרטן
-בעיות בתפקוד מיני
-התמכרות לסמים
-בטיפול כמעט חינם
-דיאטה תזונה
-קוסמטיקה
-רפואה ומשפט
-צימרים בנגב
-בריאות הנפש
-רפואת עיניים
-סוכרת
-SEOPR
-שפעת החזירים
-סיגריות אלקטרוניות
-ויזה לארה"ב או לקנדה
-ניתוחים פלסטיים
-רפואה אסתטית
-מידע על תרופות סבתא
-מעקב הריון, לידה, אחרי לידה
-בריאות ברשת - בריאות האשה, רפואת נשים
-בריאות ברשת
-אודי פוזיס, בועז דקל - מה הקשר?
-המרכז למימוש זכויות רפואיות
-עוד רשלנות רפואית
-פרסום מאמרים
-גיל הזהב
-חדרים נקיים
-אימון באינטרנט
-לעשות כסף באינטרנט
-לימודים באינטרנט
-קידום אתרים
-פייסבוק
-מעקב באינטרנט
-אינדקס חדשות ותקשורת
-מדריך אתרים
-אינדקס קידום אתרים
-אינדקס אחסון אתרים
-אינדקס בניית אתרים
-מהו אינטרנט
-דיני אינטרנט
-תודעה וירטואלית
-חדשות

קישורים
- עורכי דיןאינטרנט | חדשות אינטרנט | מידע רפואי | פרטיות גולשים | חיבור אינטרנט | תמונות באינטרנט | לשון הרע באינטרנט | מפת האתר
ההיסטוריה של האינטרנט מלמדת כי סוגיות שונות ברשת האינטרנט, עם הזמן זוכות להכרעה משפטית והסוגיה שהעלינו בפניכם כאן, היא ללא ספק נושא מדאיג הנוגע למעמדו של האינטרנט ככלי תקשורת שהולך ומתחזק. וכמו תמיד גם גוגל מעורבת בעניין.